
Mozsárné Kutor Veronika, a Civil Kapcsolatok, Kulturális, Ifjúsági, Sport és Idegenforgalmi Bizottság elnökének köszöntőjével kezdődött a marcali Kulturális Korzóban a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett ünnepség.

Mozsárné Kutor Veronika, a Civil Kapcsolatok, Kulturális, Ifjúsági, Sport és Idegenforgalmi Bizottság elnökének köszöntőjével kezdődött a marcali Kulturális Korzóban a Magyar Kultúra Napja alkalmából rendezett ünnepség.

Minősített Közművelődési Intézmény címet kapott a Marcali Városi Kulturális Központ. Az elismerés átadására a Kultúra Napja alkalmából került sor az Emberi Erőforrások Minisztériumában, amit Vigmondné Szalai Erika igazgató vett át dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkártól. A kitüntetés azoknak a közművelődési intézményeknek adományozható, amelyek a közművelődés minőségfejlesztésének alkalmazásával kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. Az idei díjkiosztáson Somogy megyéből egyedül a Marcali Városi Kulturális Központ kapta meg az elismerést. Így a megyében két olyan közművelődési intézmény van, mely a címmel rendelkezik: a marcali Kulturális Központ és korábban kiérdemelt elismeréssel a kaposvári Együd Árpád Művelődési Központ.