Hungarikumokat, értékeket bemutató Kultúrkertek között sétálhattak a vendégek Marcaliban.
Egy napra Hungarikumok ösvényévé alakult át a marcali fürdő sétánya, ahol – a marcali Calypso Kórus énekes flashmobja kíséretében – a hungarikumok mellett a városhoz, járáshoz köthető értékekkel lehetett ismerkedni.
A Vadász-kertben Páll Endre erdész-vadász emlékét idézte meg a szőcsénypusztai Déli ASzC Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a Somogy Megyei Vadászkamara és a Gyótai Vadásztársaság, ahol erdészeti-vadászati bemutató, trófeakiállítás, játékos feladatok, filmvetítés fogadta az érdeklődőket
A Művész-kertben Berzsenyi Dániel költő és Bernáth Aurél festőművész előtt tisztelegve élményfestésre volt lehetőség. Közben Berzsenyi verseket lehetett hallgatni felvételről, melyeket a marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium diákjai mondtak fel. A niklai Berzsenyi Dániel Emlékház és az Interaktív Méhészeti Kiállítás Berzsenyi „méhészeti örökségét” mutatta be interaktív játékokkal, szelfi-fallal és mézkóstolással.
A Rétes-kertben a Mesztegnyői Honismereti és Természetvédő Közhasznú Egyesület tagjai mutatták be a réteskészítés és a kemencében sütés folyamatát.
A Szóda-kert a szikvíz felhasználásával szörpöket és fröccsöket kínált.
A Honfoglaló-kertben a Boronkai Hagyományőrző és Íjász Egyesület közreműködésével elevenedett meg a magyarok harci szelleme. Solymászati bemutató és sámándobszó mellett lehetett íjászkodni, sőt a lovas-íjász módszert is ki lehetett próbálni. Ráadásként szürkemarhából készült magyar gulyáslevest is lehetett kóstolni.
A Labda-kertben Marcali Városi Futball Klub a labdarúgás utánpótlását biztosító kis focistákkal tisztelgett Bene Ferenc magyar válogatott labdarúgó, csatár, olimpiai bajnok előtt, mintegy felhívva a figyelmet Bene Ferenc értéktárba való felvételére.
A hungarikumokkal való ismerkedéshez „Virágos rét” adta keretben, óriás-társasjáték is segítséget adott.
Ráadásként, akinek kedve támadt, kisvonattal is kilátogathatott a Kultúrkertekbe.